ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

הדילמה של מוסכי ההסדר

לעיתים קרובות מתבקשים מבוטחים בחברות ביטוח רכב שעברו תאונה או פגיעה הכלולה בפוליסת הביטוח וזקוקים לתיקון של רכבם לבצע את התיקון באחד ממוסכי ההסדר העומדים בקשר עם חברת הביטוח. הדבר בא לידי ביטוי כבר בעת הרכישה של הפוליסה בה מוצעות על ידי חברת הביטוח הטבות והנחות שונות לאלה שיבחרו בתיקון הרכב במוסכי ההסדר במקום לבחור באפשרות של תיקון במוסך מורשה. הדבר אמור בעיקר לפוליסות הביטוח המקיף לרכב וביטוח צד ג' שמכסות את המבוטח מפני נזקי רכוש ופגיעה ברכב ולא עבור ביטוח רכב חובה המתייחס לפגיעות גוף בלבד. חברות ביטוח רבות מנסות לחסוך בעלויות ומקיימות שיתופי פעולה עם מוסכי הסדר שייטפלו ברכבים שיופנו אליהם וכך יהנו שני הצדדים מהעניין.

הטבות מפתות
משום שהחוק אינו מחייב את מבוטחי הרכב בחברות הביטוח השונות לתקן את רכבם במוסכי הסדר ומחייב את חברות הביטוח בתשלום פיצויי הנזקים הן במידה ובחר המבוטח באפשרות התיקון במוסך הסדר והן במידה והוא בחר לעשות זאת במוסך מורשה, מנסות חברות הביטוח השונות לפתות את בעלי הרכבים לבחור באפשרות הראשונה על ידי הצעות והנחות שונות הכלולות בפוליסת הביטוח. בין השאר ניתן לציין הצעות נפוצות כמו הנחה בדמי ההשתתפות העצמית למתקנים את רכבם במוסכי הסדר, הענקת רכב חלופי, שירות גרירה ללא תשלום ועוד. 

ניגוד אינטרסים מובנה
למעשה נוצר מצב של ניגוד אינטרסים בנושא זה. על פי חוק הביטוח תהיה מטרת התיקון החזרת כלי הרכב לקדמותו כלומר שימוש בחלפים מקוריים. הדגש כאן הוא על החלפת אביזרים מקוריים וחדשים ולא מחודשים. מצד אחד האינטרס של הלקוח יהיה קבלת הרכב המתוקן באיכות ובמהירות הגבוהה ביותר. מצד שני האינטרס של חברות הביטוח והמוסכים הוא גם לחסוך בעלויות ולהוזיל את התיקונים. תיקון רכב איכותי שכולל הזמנת חלקים מקוריים וחדשים אורך זמן רב יותר ומייקר את העלות משמעותית ובמוסכי ההסדר נמנעים מלעבוד בשיטה זו על פי רוב אלא עם ספק חלפים חיצוני מה שלמעשה פוגע באיכות התיקון ולא מספק ללקוח את הרכב עם החלפים המקוריים מה שפוגע באיכות ולעיתים גם בבטיחות הנסיעה.

לפרטים נוספים על הדילמה של מוסכי ההסדר, השאירו את פרטיכם בדף צור הקשר ונחזור אליכם מידית

 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים