ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות
 
  חוקי ביטוח רכב, חוקים לביטוח רכב, חוקי ביטוח רכבים  
   

היות ושיטת הביטוח בישראל בשל פגיעות גוף מבוססות על העקרון של "היעדר אשם", השיטה מטילה בפועל על הנפגע את האחריות הביטוחית לנזקיו ולא על הפוגע. באופן זה מחיר הביטוח היה אמור להיות מוזל הרבה יותר ממה שהוא כיום. אולם מאז ומעולם הולכי רגל ורוכבי אופניים (ובכלל זה נכללות אופניים חשמליות ושאר רכבים דומים) לא נדרשו לביטוח חובה באשר הם בסביבת רכבים

קרא בהרחבה...
   
 
  חוקים בנושא ביטוח רכב, חוק ביטוח רכב, חוקי ביטוחי רכבים  
   

"חוק ביטוח חובה" נכנס לתוקף בשנת 1970, שמחייב כל בעל רכב ממונע לבטח את רכבו בביטוח המכסה את נזקי הגוף שיגרמו כתוצאה מתאונה. זהו הביטוח המינימלי בו חייבים להיות מבוטחים מרגע שהרכב שלכם, גם כשהוא חונה ללא שימוש ברחוב. עד לשנת 2003 שבה יושם "חוק ביטוח רכב", הייתה זו חברת "אבנר" שגבתה תעריפים אחידים לכל הנהגים בביטוח חובה ואף פיצתה בזמן הצורך את הפוגעים ואת הנפגעים, היות ו"חוק פיצוי לנפגעי תאונות דרכים"

קרא בהרחבה...
   
 
  תקנות ביטוח רכב מנועי (תעודות ביטוח), תש"ל-1970  
   

3. ראיה במקום תעודת ביטוח - (א) הנוהג ברכב של רשות מקומית הפטורה מהוראות סעיף 2 לפקודה, שנדרש כדין על ידי שוטר להציג ראיה שהרכב אינו נהוג תוך הפרת הוראות סעיף 2 לפקודה, רשאי להציג במקום תעודת ביטוח תעודה לפי טופס ד' שבתוספת, חתומה בידי אדם שהוסמך לכך מטעם הרשות המקומית. (ב) הנוהג ברכב של תאגיד הפטור מהוראות סעיף 2 לפקודה, שנדרש כדין על ידי שוטר להציג ראיה שהרכב אינו נהוג תוך הפרת הוראות סעיף

קרא בהרחבה...
   
 
  צו הפיקוח על עסקי ביטוח (תכניות ביטוח חדשות ושינוי תכניות)  
   

חובת קבלת היתר 2. בענפי הביטוח הבאים לא ינהיג מבטח תכנית ביטוח או שינוי כאמור בסעיף 40(א) לחוק אלא אם התיר זאת המפקח: (1) ביטוח חיים, לרבות ביטוח סיכון, ביטוח גמלה וביטוח פיצויים; (2) ביטוח חיים - סיכון בלבד; (3) ביטוח חיים - גמלה ופיצויים בלבד; (4) ביטוח מפני תאונות אישיות; (5) ביטוח מפני מחלות ואשפוז; (6) ביטוח מפני אחריות מעבידים; (7) ביטוח לפי דרישות פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל-1970; (8) ביטוח רכב מנועי - רכוש (עצמי וצד שלישי); (9) ביטוח מקיף לדירות ולבתי עסק, לרבות ביטוח זכוכית; (10) ביטוח מפני אחריות כלפי צד שלישי, למעט ביטוח כאמור הכלול בביטוח אוירונים וביטוח אוניות או בביטוח בענפים המפורטים בפסקאות (6), (7) ו-(8); (11) ביטוח מפני אבדן רכוש, למעט ביטוח כאמור הכלול בביטוח אוירונים אניות או מטענים בהובלה או בביטוח המפורט בפסקה (9); (12) ביטוח השקעות של רוכשי דירות לפי דרישות חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), התשל"ה-1974; (13) ביטוח מטען, תאונות, מחלות ואשפוז בנסיעות לחוץ לארץ.

קרא בהרחבה...
   
 
  חוק חוזה הביטוח, התשמ"א 1981  
   

חוק החל על חוזי ביטוח שנכרתו בישראל החל מיום 1/1/1982. חוק זה אינו חל על: ביטוח ימי ואווירי (למעט שני סעיפים בחוק), ביטוח משנה (למעט סעיף אחד בחוק), ביטוח אבנים יקרות ומתכות יקרות, חוזי ביטוח שנכרתו לפני שהחוק נכנס לתוקפו, מקרים שיש לגביהם הוראה מיוחדת בפקודה לביטוח רכב מנועי או בחוק אחר. החוק אינו כולל סעיפי עונשין.

קרא בהרחבה...
   
 
  פקודת ביטוח רכב מנועי  
   

על פי חוק במדינת ישראל (פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל-1970) ישנה חובה על כל רכב מנועי לרכוש ביטוח חובה ואין להשתמש ברכב ללא תעודה המאשרת את תוקפו של הביטוח. תעריפי ביטוח חובה אינו קבוע והוא משנה בין רכב ורכב על פי נתנוי הרכב ונתוני הנהג.

קרא בהרחבה...
   
 
  חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים  
   

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 הביא לרפורמה יסודית בתחום הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים בישראל. לפני חקיקתו היה תחום זה כפוף לדיני הנזיקין המסורתיים. הקושי המרכזי נבע מכך שהנפגע בתאונה נדרש להוכיח שנזקו נגרם על ידי התרשלותו של הנתבע כדי לזכות בפיצוי. אם גורם הנזק לא התרשל, אם לא ניתן היה להוכיח שגורם הנזק התרשל, אם גורם הנזק לא נמצא, או אם הנזק נגרם באשמת הנפגע עצמו - לא הייתה זכות לפיצוי. חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים נועד להבטיח שכל נפגע בתאונת דרכים יפוצה. לשם כך הוטלה אחריות מוחלטת על כל נהג המעורב בתאונה כלפי הנפגעים בתאונה וחובת ביטוח בגין האחריות הפוטנציאלית וכן בגין נזק שעלול להיגרם לנהג בתאונה עצמית.

קרא בהרחבה...
   
 
 
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
קישורים
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים