ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח

רובינו נוהגים להחליף רכבים אחת לכמה שנים בגלל בלאי או סתם רצון להתחדש, מה שאנחנו עלולים לשכוח זה את עניין הביטוח, מה שעלול להעיב על החוויה. ביטוח רכב הוא חוזה בין המבוטח למבטח, שנועד להגן עלינו, אך במקרים רבים נדרשת גמישות בחוזה זה מצד המבטח. כך למשל כשאנו מוכרים את הרכב טרם פקיעת תוקף הפוליסה. במקרה זה לא נרצה להמשיך לשלם את ההוצאה היקרה. במידה ורכשנו רכב חדש מיד לאחר מכירת הישן, אז הבעיה פשוטה יותר, אך גם במקרים אלו ישנן סכנות מהן רצוי להימנע 

מה קורה לביטוח הרכב ברגע המכירה-רכישה
נפוצים המקרים בהם אדם רוכש רכב מאדם אחר, המציע לו לרכוש גם את ביטוח הרכב ממנו אך צריך להיות מודעים ליתרונות ולבעייתיות בנושא. היתרון מתגלם בביטוח חובה, שכיוון שהוא פחות תלוי במאפיינים אישיים של הנהג ומתייחס בעיקר לרכב עצמו, יוכל לעבור מאדם לאדם ולהישאר תקף, עם זאת רצוי לברר את פרטי הפוליסה הקיימת ותנאיה.

ומה קורה לביטוחים הנוספים?
הבעייתיות צצה בסוגיית הביטוח המקיף או ביטוח צד ג'. כשאדם רוכש גם את ביטוחים אלו ייתכן והוא משלם על פוליסה שאינה תקפה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שביטוחים אלו הם בגדר חוזה אישי בין המבטח למבוטח ומתבססים על נתוניו האישיים ומותאמים לו אישית. לכן במקרה הצורך, כשהרוכש החדש ירצה להפעיל את הביטוח, חברת הביטוח לא תכסה אותו ותדחה תביעתו כיוון שהוא אינו האדם שחתם מולה. כלומר בטוחים אלו אינם תקפים מרגע החלפת הבעלות, אלא על הנייר בלבד.

אז מה עושים עם הביטוח בעת החלפת רכב?
בעת החלפת בעלות על רכב יש להודיע למבטח על השינוי, לפנייה זו צריך לצרף גם את מסמכי הפוליסה ולדון עם המבטח על סוגי הביטוחים הנוספים.
בנוסף, יש להתחשב בנושא הכלכלי בעת השינוי שכן נהג שמכר את רכבו, מן הסתם, לא צריך להמשיך לשלם ועליו לבטל את הביטוח. במקרי ביטול ביטוח הנהג זכאי להחזר כספי עבור הזמן שנותר לו. אך חברות הביטוח, הנפגעות כלכלית מהביטול, נוהגות להתנות את הביטול בקנסות ולכן ההחזר יחושב לפי הנקבע בפוליסת הביטוח שהוסכמה. מכאן שכדאי לברר עם חברות הביטוח תנאים אלו טרם רכישת הפוליסה בכדי להימנע ממצבים לא נעימים בהמשך.

למידע על מכירה ורכישת רכבים, השאירו את פרטיכם בדף צור הקשר ונחזור אליכם מיד

 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים