ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה- אתם בטוחים שאתם רוצים לעשות את זה?

רכשתם או שאלתם רכב ללא ביטוח חובה? הסתיימה לכם פוליסת הביטוח חובה ושכחתם לחדש? לכל אלו השלכות מאוד לא נעימות בעיקר כיוון שמדובר בעבירה על החוק. 

בישראל ישנו חוק ביטוח חובה, המחייב כל אדם בעל רכב לרכוש ביטוח חובה מהמבטחים השונים. אי רכישה של ביטוח חובה הינה עבירה על החוק הגוררת השלכות שיכולות להגיע עד למאסר, שלילת רישיון וקנס. ביטוח החובה נועד לכסות נזקי גוף, במקרה של תאונה, של כל המעורבים בה. הכיסוי כולל פיצוי, הוצאות רפואיות הנדרשות עקב הפגיעה, הוצאות בגין אובדן יכולת עבודה וסבל וזאת בכדי להשיב את הנפגעים למצבם טרם התאונה ולפצותם במקרה של פגיעות חמורות. לפיכך אין לנהוג ברכב שאינו בעל פוליסת ביטוח חובה ויש לוודא זאת גם במקרה והרכב אינו שלך.  

כיצד מוחלט העונש על נהיגה ללא ביטוח חובה?
במקרים של נהיגה ללא ביטוח חובה יחויב הנהג להופיע בפני בית משפט, במידה והנהג אינו מגיע תיחשב היעדרותו כהודאה באשמה וייגזר עליו עונש גם בהיעדרו. לכן תמיד רצוי להגיע לבית המשפט במקרים של הזמנה לדין בענייני תעבורה, שכן ייתכן וייגזר עליו עונש קל יותר במידה ויטען טענות ענייניות. לא תמיד יוחלט לפסול את רישיון הנהיגה במקרים של נהיגה ללא ביטוח חובה, החלטה זו הינה בידי בית המשפט, וכיוון שעבירה זו נתפסת כעבירה כלכלית, ישנה נטייה לחייב את הנהג בקנס חמור. זאת מתוך התפיסה כי נהג הנוהג ללא ביטוח חובה כנראה מנסה לחסוך בעלות הפוליסה, ובכך עובר על החוק, ולכן יישא בהוצאה גדולה אף יותר.  

ביטוח חובה חלקי
כאשר רוכשים פוליסת ביטוח חובה ניתן להחליט מהו היקף הביטוח, האם רק בעל הרכב מבוטח או כל נהג, האם רק לנהגים וותיקים, צעירים או חדשים? לכל בחירה השפעה על מחיר הפוליסה ועל הרשאים לנהוג ברכב. לכן קיומו של ביטוח חובה אינו ערובה לביטוח כל נהג ויש לבדוק היטב את תנאי הפוליסה לפני שימוש ברכב שאינו שלכם. במידה ונהג ללא ביטוח היה מעורה בתאונה, עם רכב שאינו שלו, הוא עדיין יישא בהשלכות העבירה על החוק ואף יהיה חשוף לתביעות מצד נפגעי האירוע באמצעות חוק הנזיקין.  

כיצד ניתן לתבוע פיצויים מנהג חסר ביטוח חובה?
במידה ואדם נפגע בתאונה על ידי רכב שאינו מבוטח בביטוח חובה הוא עדיין זכאי לפיצויים אותם הוא יכול לבקש ולדרוש ממספר גורמים. ראשית עליו לדרוש פיצויים על הנזק מחברת קרנית המפצה נפגעי תאונות דרכים. לאחר תשלום פיצויים אלו רשאי הנפגע לדרוש פיצויים נוספים מהנהג הפוגע, בהתאם לחוק הנזיקין. אם הנפגע הדורש פיצויים הוא הנהג עצמו, שכאמור לא היה מבוטח בביטוח חובה, הוא אינו זכאי לפיצויים כלל עבור הנזקים שנגרמו לו. הדרך היחידה בה נהג זה יקבל פיצויים היא בתנאי שיוכיח כי לא הייתה לו אפשרות לדעת כי הרכב אינו מבוטח או שהוא הולך שולל כי הוא אכן מבוטח.

לפרטים נוספים על נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה, השאירו את פרטיכם בדף צור הקשר ונחזור אליכם מידית

 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים