ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

המדריך לנהג החדש: מה הבדל בין ביטוח חובה לכל שאר הביטוחים?

נכון לשנת 2020 כל אדם המחזיק ברכב במדינת ישראל מחויב לעשות ביטוח חובה לרכבו. הסיבה לכך נעוצה בכך שמדינת ישראל מעוניינת להבטיח שכל אדם שנפגע בתאונת דרכים יקבל את הטיפול הנדרש לו מבלי הצורך לשלם עליו ובאם הפגיעה מתמשכת אזי גם את הפיצוי המגיע לו. הדבר מתייחס גם אל נהג הרכב, נוסעי הרכב או אותו הולך רכב שנפגע כתוצאה מהתאונה. בשורה התחתונה ביטוח רכב חובה הוא ביטוח שמבטח נזקי גוף.

קצת על ביטוח חובה לרכב בישראל

ההחלטה על ביטוח חובה עוגנה בחוק עוד בשנת 1970 (פקודת ביטוח רכב) וכאן חייבו את נהג הרכב לרכוש ביטוח נזקי גוף. לאחר מכן בשנת 1975 החלו ליישם את חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. נכון להיום מי שאינו רוכש ביטוח חובה לרכב נחשב כמבצע עבירה ועתיד להיענש על כך. באם קורה ונפגעי תאונות דרכים מגלים שנהג הרכב לא ביטח את הרכב בביטוח חובה הם יכולים לתבוע את הנזקים מקרנית (קרן של המדינה אשר הוקמה במטרה לפצות אנשים שהיו מעורבים בתאונה ברכב שאינו מבוטח), הנהג לא יבוטח. לעומת זאת שאר הביטוחים לרכב (ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג' לרכב אינם ביטוחי חובה).

ביטוח מקיף לרכב – שונה לגמרי משאר הביטוחים

אם קנית רכב מסחרי חדש או כל רכב אחר חובה עליכם לבטחו בביטוח חובה לרכב, אך מה עם שאר הביטוחים הלא מחייבים לרכב? האם משתלם לבטח את הרכב גם בהם או שמא ניתן להסתפק בביטוח החובה? ביטוח מקיף לרכב יעניק לכם כיסוי להוצאות שלכם בגין נזקים שנגרמו לרכב וזאת בעקבות תאונת דרכים, גניבה או נזקי טבע, נזקי אש ועוד. בנוסף, ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקי רכוש לצד ג' בעקבות שימוש ברכב המבוטח. כלומר, אם אתם מחליטים לרכוש רכב מסחרי חדש, קרוב לוודאי שתהיו מעוניינים "ללכת על בטוח" ולבטח אותו מפני מצבי גניבה, תאונות דרכים ונזקים נוספים. אם יש לכם רכב ישן ששוויו לא גבוה, חשוב שתבדקו עד כמה משתלם לכם לרכוש ביטוח מקיף לרכב.

ביטוח צד ג' – מדוע צריך גם אותו?

רוב האנשים רוכשים ביטוח חובה המשולב בביטוח מקיף או ביטוח חובה וביטוח צד שלישי לרכב. אם אתם מעוניינים לדעת מדוע כדאי לרכוש ביטוח זה שהרי הביטוח המקיף מספק כיסוי לאחריות צד שלישי, התשובה היא שביטוח זה מטרתו היא לספק לנו כיסוי אך ורק לנזקים שנגרמו לצד השלישי על ידי מבוטח הרכב. שימו לב, רק נזקי רכוש של צד שלישי ולא נזקים שנגרמו למבוטח. ניתן להוסיף לפוליסה זאת מיני כיסויים ביטוחיים שונים, כמו למשל רכב חלופי, שירותי גרירה, ביטוח למערכת המולטי מדיה ברכב, כיסוי למקרה של שבר שמשות ועוד.

כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא להחליט מהו הביטוח המשולב המתאים לכם. האם מדובר על ביטוח חובה ומקיף או חובה וצד ג'. בהצלחה!

 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים