ביטוח רכב ביטוח רכב
  דף הבית אודותינו שירותים מאמרים חדשות המלצות קבל הצעה!  
ביטוח רכב מקיף
ביטוח חובה לרכב
ביטוח רכב צד ג'
ביטוח רכב נהג חדש
ביטוח רכב נהג צעיר
 
   
 

בחר את הרכב שלך!
 
וקבל 3 הצעות ביטוח רכב
ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח טויוטה
ביטוח הונדה
ביטוח פורד
ביטוח שברולט
ביטוח פיג'ו
ביטוח סובארו
ביטוח ניסאן
ביטוח רנו
ביטוח רכב אחר?

מוצרי ביטוח נוספים
 
ביטוח משכנתא
ביטוח דירה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח משאיות

קבל 3 הצעות ביטוח רכב מ3 חברות ביטוח
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 

אקטואריה בענף הביטוח
 
במה עוסק האקטואר?
 • תעריפי ביטוח: התעריף המתאים לביטוח לפי סוג הביטוח (תעריף שונה לכל אחד בענף ביטוח רכב) ופרמטרים נוספים. לחלק מהדברים צריך אישור של משרד האוצר לתעריפים. הוא מחשב את התעריפים וקובע מתי זה כדאי ומתי לא. במקרים של מכרזי ביטוח הוא קובע את התעריף הכדאי ביותר לחברה.

 • עתודות הביטוח: בסוף כל רבעון צריך לדווח דיווחים חשבונאים: חברת הביטוח מקבלת מזומן, הנכסים גדלים אולם היא לא יכולה להכיר בכל המזומן כרווח והיא צריכה לשמור חלק כהתחייבות לעתיד.

 • ערכי פדיון: אם מישהו פודה את הפוליסה, כמה כסף הוא יוכל לקבל עבורה.

 • תכנון פנסיוני: אקטואר יכול לעזור בתכנון פנסיוני; סוכן הביטוח יכול לתת עצות אולם יש לו את האינטרסים שלו – הוא עובד עם גופים מסוימים, מקבל עמלות על דברים מסוימים ומבחינות רבות הוא איש שיווק. איש המקצוע המתאים להיוועץ בו בנושא של תכנון פנסיוני הוא האקטואר.

 • אקטואריה: קשורה בסטטיסטיקה, מתמטיקה ומימון.

 
אקטואריה - אודות המקצוע
 • נלמד ב: חלק מהמוסדות האקדמאים. בחיפה ובמכללה למנהל ניתן ללמוד אקטוריה. המקצוע הוא מתפתח עם השנים (להבדיל ממתמטיקה למשל).

 • אגודות אקטוארים: אגודות מקצועיות בארץ ובעולם שמנחות וקובעות את כללי האקטואריה ונותנות תמיכה מקצועית ומענה לבעיות.

 • ביטוח חיים: מקצוע האקטואריה התחיל בעיקר בביטוח חיים, הרבה לפני שהגיע לעולם ענף ביטוח הרכב.  וכיום הוא משלב סיכוני חיים בחישובים. מדוע דווקא בביטוח חיים? ביטוח חיים הוא לטווח ארוך דבר שמגדיל את אי הוודאות ולכן זקוקים לאנשי מקצוע שיעשו חישובים של תוחלות חיים, משך עבודה של אנשים וכדומה. לכן בביטוח חיים ופנסיה המקצוע יותר מהותי אם כי בעשור האחרון האקטואריה עוסקת גם בביטוח כללי וגם ביטוח רכב. בביטוח חיים האקטואר משקלל את כל הנתונים ומוצא את התעריף המתאים והעתודות הרלוונטיות (לעיל).

 • פנסיה: מאזנים אקטואריים וסיכוני חיים: הפנסיה דומה לביטוח חיים אולם להבדיל מביטוח חיים יש לו גם מטרות סוציאליות ששונות מהמטרות של חברות הביטוח.
  בקרנות פנסיה יש מאזנים אקטוארים: בעבר, להבדיל מחברת ביטוח, בקרן פנסיה מקבלים נכסים, משלמים קצת כסף לסוכן המתווך אולם באופן עקרוני כל הכסף נשמר בסעיף אחד מול הנכסים – לא היה מושג של התחייבויות או הון בקרן פנסיה, הכל היה חשבון קרן הפנסיה. כיום, האקטואר מחשב מתוך סה"כ הנכסים בקרן הפנסיה כמה ההתחייבויות למבוטחים ולעמיתים וכמה יש עודף או גירעון. לצערנו, בד"כ היה גירעון.

  כללי האגודות המקצועיות: כיון שהכללים לא היו ברורים וחד משמעיים יכול היה להיווצר מצב בו שני אקטוארים שונים יעשו חישובי מאזנים שונים לקרן הפנסיה; בתחום ביטוח רכב למשל זה תלוי בפרמטרים של כמו: תוחלת חיים, הריבית הצפויה, עליה בשכר וכדומה. בשנים האחרונות חלק מהנתונים הללו שולבו בדוחות הכספיים.

 • ביטוח כללי: נושא חדש יחסית בתחום האקטואריה: הנושא התחיל להתפתח בארץ בשנות ה- 90'. החברה הראשונה שעסקה באקטואריה הייתה בשנות ה- 90'. עד לכניסת תחום האקטואריה הפרשה להתחייבויות תלויות ובעיקר לתביעות תלויות נעשתה לפי הערכות שונות ללא מודלים סטטיסטיים קבועים. בשנים האחרונות נכנסו מודלים סטטיסטיים שמרביתם קובעים כיצד לחזות את שיעור התביעות התלויות של החברה. איך עושים זאת? לוקחים נתונים של השנים הקודמות ורואים כמה שולם בכל שנה בגין תביעות. האקטואר משקלל את התפתחות התשלומים בעבר ומסיק מזה מה יהיה לו בעתיד.
 


 
 


הצעות מחיר ביטוח רכב

 
   
 דף הבית

אודותינו
המלצות
קבל 3 הצעות ביטוח רכב
חדשות ישראביט
למה ישראביט?
תקנון האתר
מפת אתר
 מה אנחנו מציעים?

ביטוח חובה לרכב
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח צד ג' לרכב
ביטוח נהג חדש
ביטוח נהג צעיר
ביטוח לרכב יוקרה
ביטוח למונית
 שאלות ותשובות

מה זה ביטוח רכב?
נהיגה ללא ביטוח חובה
כמה עולה ביטוח רכב?
מהם תנאי התשלום?
למה להשוות מחירים?
מחשבון משרד האוצר
חברת הפול
 מאמרי ביטוח רכב

כתבות ביטוח רכב
טיפים לביטוח רכב
פסקי דין
חדשות ביטוח רכב
גופים בענף
חוקי ביטוח רכב
סקירת פוליסות
 פוליסות לרכב לפי יצרן

ביטוח מאזדה
ביטוח יונדאי
ביטוח הונדה
ביטוח טויוטה
ביטוח פורד
ביטוח סיטרואן
ביטוח דהייטסו
 אינדקס חברות ביטוח

הראל
כלל
איילון
מגדל
אליהו
מנורה
AIG
כל הזכויות שמורות לפורטל ישראביט! פורטל השוואת מחירי הביטוח רכב של ישראל! אנו שמחים להציע לכם שירות השוואת הצעות ביטוח רכב של חברות הביטוח הטובות והמובילות בישראל. השאירו את פרטיכם בפורטל וקבלו 3 הצעות ביטוח רכב בתוך שעות ספורות. בין היתר תמצאו מידע מקצועי על תחומי עניין הנוגעים ל: ביטוח רכב ביטוח חובה ביטוח מקיף ביטוח צד ג ביטוח נהג חדש ביטוח משכנתא ביטוח דירה ביטוח בריאות ביטוח רכב מיוחד ביטוח מנהלים ביטוח דירקטורים